Nowy 2024 rok zaoferuje aż 141 dni wolnych

W naszym artykule rzuć okiem na tajemniczą formułę, dzięki której zwykłe 21 dni urlopu zamienisz na niezwykłe 141 dni wolnych! Zainspiruj się pomysłami na długie weekendy, zdobywaj świat bez wyczerpywania limitu urlopowego. Przygotuj się na niesamowite przygody przez cały rok! 🌍✈️

Znamy doskonale sytuację, gdy w głowie roi się od planów podróżniczych, a liczba dni urlopowych stopniowo maleje. Większość z nas ma jedynie 21 lub 26 dni wolnych w roku. Jednak z odpowiednią determinacją i kreatywnością można wydłużyć tę liczbę nawet do 141 dni! Podróżnicy to grupa społeczna, która szczególnie starannie planuje swoje urlopy, zarówno te świąteczne, jak i weekendowe. Co roku przychodzimy z pomocą, podpowiadając, jak skonfigurować swój kalendarz, aby czerpać radość z podróży przez jak najwięcej dni.

długi weekend

Długie weekendy - dużo wolnego w 2024 roku

Kalendarz na rok 2024 obdarowuje nas aż dziewięcioma długimi weekendami, co stanowi trzy więcej niż w poprzednim roku. Już na samym początku roku mamy szansę skorzystać z trzech dni wolnych z okazji Nowego Roku, który przypada na poniedziałek. Kolejną okazją jest Trzech Króli, gdzie dzień wolny doskonale można sprytnie połączyć z weekendem.

Wielkanoc w górach - Majówka

Następny długi weekend nadchodzi pod koniec marca z okazji Wielkanocy. Trzy dni wolnego stanowią doskonałą okazję do wypadu w góry i skorzystania z Term Chochołowskich, a rezerwując u nas otrzymujesz 10% zniżki!. Majówka układa się korzystnie, dając możliwość pięciodniowego odpoczynku przy wykorzystaniu jedynie dwóch dni urlopu.

Długi urlop na Podhalu

Boże Ciało, przypadające na koniec maja, tworzy kolejny długi weekend, który z łatwością można przedłużyć jednym dniem urlopu. Tradycyjnie przed zakończeniem wakacji mamy jeszcze jedną okazję, kiedy 15 sierpnia wypada w czwartek, umożliwiając przedłużony weekend po dołożeniu jednego dnia urlopu.

Warto podkreślić również Święto Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości, oba tworzące długi weekend bez konieczności brania dodatkowego urlopu.

Boże Narodzenie 2024 - długi urlop na koniec roku

Na zakończenie roku mamy możliwość skorzystania z długiego odpoczynku z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli dodatkowo skorzystamy z urlopu na koniec roku, możemy cieszyć się aż 8-dniowym wypoczynkiem.

Długi weekend w górach

A teraz wyobraź sobie, jak te wolne dni możesz aktywnie spędzić w górach. Szlaki, górskie widoki, świeże powietrze - to wszystko czeka na Ciebie! Jeżeli wolisz komfort i przytulne wnętrza, to Apartament Podczerwone na Podhalu jest doskonałym miejscem na relaks. Znajdziesz tu nie tylko spokój, ale także bazę wypadową do wielu atrakcji górskich, jak np. spacer po Dolinie Chochołowskiej, czy relaks w Termach Chochołowskich.

Dni wolne w 2024 roku

Nie zapominajmy także o zwykłych weekendach. W sumie w 2024 roku mamy 52 weekendy, co daje nam 104 dni weekendowe. Do tego dołączają się 13 dni świątecznych, co łącznie daje nam aż 117 dni wolnych. Po uwzględnieniu dni świątecznych przypadających na weekendy, pozostaje nam imponująca liczba 115 dni wolnych od pracy. Dodając do tego zasłużony urlop, który może wynosić 20 lub 26 dni, możemy spędzić aż 135 lub 141 dni podróżując w ciągu całego roku 2024. To naprawdę niezapomniana szansa na odkrywanie nowych miejsc i wspaniałe przygody!

dni wolne 2024

Święta w 2024 roku

 • Nowy Rok (1 stycznia)
 • Święto Trzech Króli (6 stycznia)
 • Wielkanoc (7 kwietnia)
 • Święto Pracy (1 maja)
 • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja)
 • Święto Konstytucji 3 Maja (3 maja)
 • Zielone Świątki (28 maja)
 • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia)
 • Wszystkich Świętych (1 listopada)
 • Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada)

Długie weekendy w 2024 roku

 • majowy (28 kwietnia - 1 maja)
 • czerwcowy (28 maja - 3 czerwca)
 • sierpniowy (18 sierpnia - 20 sierpnia)
 • świąteczny (25 grudnia - 26 grudnia)

Oprócz dni wolnych ustawowych, w 2024 roku będzie również kilka dni wolnych, które będą zależały od decyzji pracodawcy. Do takich dni należą:

 • 24 grudnia - Wigilia
 • 25 grudnia - Boże Narodzenie
 • 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia

Apartament Podczerwone to doskonały pomysł na urlop na Podhalu

Gotów na rewolucję w planowaniu urlopów? Z 141 dniami wolnymi rocznie, możesz zdobyć świat! Zaintrygowany? Zobacz, jak Apartamenty Podczerwone i malownicze Podhale mogą być idealnym celem twoich podróży. Planuj, podróżuj i ciesz się życiem bez ograniczeń!