Wyprawa przez Podhale, Orawę i Liptów ze startem w Podczerwonem

Szlak wokół Tatr to polsko-słowacki szlak rowerowy o długości 282 kilometrów. Trasa prowadzi przez cztery krainy geograficzne: Podhale, Orawę, Liptów i Spisz. Możecie rozpocząć swoją przygodę z naszego Apartamentu, jadąc przez polskie i słowackie wsie, doświadczając przy okazji piękna przyrody na tym terenie. 🚵‍♀️🏞️

Swoją przygodę możecie rozpocząć w wiosce Podczerwone. Skorzystać możecie z noclegu w naszym Apartamencie.

sciezka wokol tatr apartament podczerwone

Dojazd do trasy - Podczerwone doskonałą opcją

Choć początek i koniec pętli Szlaku wokół Tatr wyznaczony jest w Nowym Targu, warto wziąć pod uwagę bardzo dobrą opcję - miejscowość Podczerwone.

Dla wygody podróżujących, szczególnie tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę od razu w przyjemnym otoczeniu, doskonałą opcją jest rozpoczęcie podróży korzystając z Apartamentu Podczerwone w wiosce Podczerwone. To idealne miejsce, by zacząć dzień odprężająco, z dala od zgiełku, i wyruszyć na Szlak wokół Tatr, do którego z naszego noclegu jest zaledwie 250 metrów.

Wybierając Apartament Podczerwone jako miejsce noclegowe i punkt startowy, można zacząć swoją podróż od komfortowego i urokliwego miejsca, jednocześnie wypożyczyć rower u nas po wcześniejszym kontakcie.

Dolina Chochołowska z Apartamentu Podczerwone

Ścieżka rowerowa w Podczerwonem - dla każdego

Jazda na rowerze w po terenach górskich czy Podhala wydaje się ciężka, ale nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Choć trasa oferuje pewne bardziej wymagające odcinki, to zawiera również fragmenty, które są dostępne nawet dla początkujących rowerzystów.Cała pętla szlaku liczy około 282 kilometrów i można ją pokonać w ciągu dwóch dni. Trasę można jednak podzielić na krótsze etapy, co pozwala dostosować jej długość i stopień trudności do własnych możliwości. Oficjalna strona szlaku zawiera propozycje takich etapów, więc każdy może znaleźć coś dla siebie - kilka z nich można rozpocząć wprost z naszego Apartamentu w miejscowości Podczerwone.Większość trasy przebiega po asfaltowych ścieżkach, ale zdarzają się także odcinki o nawierzchni szutrowej lub prowadzone razem z ruchem samochodowym. Opinie rowerzystów na temat stanu dróg są generalnie pozytywne. Szlak wokół Tatr tak samo jak doskonały nocleg na Podhalu: Apartament Podczerwone jest przyjazny dla rodzin z dziećmi, dlatego jest to idealna opcja dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a po całodniowym bądź kilkudniowym wysiłku zrelaksować się na Chochołowskich Termach.

> > REZERWUJĄC POBYT U NAS - OTRZYMUJESZ 10% ZNIŻKI NA CHOCHOŁOWSKIE TERMY < <

Noclegi Ścieżka wokół Tatr

To właśnie przy trasie Szlaku wokół Tatr znajduje się wspaniałe miejsce noclegowe - Apartament Podczerwone. znajduje się on w miejscowości Podczerwone, w odległości zaledwie 250 metrów od najbliższego etapu ścieżki rowerowej. Apartament jest komfortowe i wyposażony we wszystkie niezbędne udogodnienia, zapewniając rowerzystom wygodny wypoczynek po dniu spędzonym na szlaku, a następnie relaks w bliskich Chochołowskich Termach.

Co warto zobaczyć?

 • Kościół artykularny w Leštinach
 • Unikatowy kościół artykularny z XVII wieku, położony w miejscowości Leštiny na Słowacji. Kościół jest zbudowany w stylu barokowym i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 • Ruiny zamku Liptowskiego
 • Ruiny średniowiecznego zamku, położonego w miejscowości Liptovský Mikuláš na Słowacji. Zamek został zbudowany w XIII wieku i był jednym z najważniejszych zamków w regionie.

 • Liptovská Mara
 • Ogromne jezioro zaporowe, położone na Słowacji. Jezioro powstało w wyniku budowy zapory wodnej w latach 1962-1975.

 • Rynek w Popradzie
 • Pięknie zachowany rynek w Popradzie, położonym w środkowej Słowacji. Rynek jest otoczony zabytkowymi kamieniczkami i jest jednym z najpiękniejszych rynków w tym kraju.

 • Zamek w Kieżmarku
 • Imponujący średniowieczny zamek, położony w miejscowości Kežmarok na Słowacji. Zamek jest jednym z najcenniejszych zabytków na Słowacji.

 • Zapora w Niedzicy
 • Ogromna zapora wodna, położona w miejscowości Niedzica na Słowacji. Zapora została zbudowana w latach 1955-1960 i jest jedną z największych zapór wodnych w Europie.

 • Zamek w Niedzicy
 • Imponujący średniowieczny zamek, położony na wyspie na Jeziorze Czorsztyńskim. Zamek jest jednym z najcenniejszych zabytków na Słowacji.

 • Kościółek w Dębnie
 • Zabytkowy drewniany kościół z XVII wieku, położony w miejscowości Dębno. Kościół jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 • Wodospad „Pod Młynarzką”
 • Piękny wodospad położony w miejscowości Dębno. Wodospad ma wysokość około 10 metrów.

 • Rezerwat przyrody Bór na Czerwonem
 • Jedyny w Polsce rezerwat przyrody o charakterze borów mieszanych. Rezerwat położony jest w miejscowości Niedzica.

Nocleg na Podhalu w Apartamencie Podczerwone

Szlak wokół Tatr to doskonała propozycja dla miłośników rowerów i gór, zapewniając niezapomniane widoki, bogatą kulturę regionu i możliwość aktywnego wypoczynku. Jeśli planujesz eksplorację tego malowniczego szlaku, zalecamy rozważenie bliskiego noclegu w Apartamencie Podczerwone. To idealne miejsce, aby zacząć dzień odprężająco i rozpocząć swoją przygodę rowerową w wyjątkowym otoczeniu.

Po intensywnym dniu na szlaku, zrelaksuj się w Chochołowskich Termach, które są jednymi z największych term na terenie Polski. To doskonała okazja, aby odprężyć zmęczone mięśnie i cieszyć się relaksem pośród pięknej przyrody. Wybierając nocleg w Apartamencie Podczerwone i odwiedzając Chochołowskie Termy, zapewnisz sobie kompleksową i komfortową bazę wypadową na Twoją rowerową przygodę wokół Tatr.

Zobacz także: Trekking w Dolinie Kościeliskiej